psycholog biała

Niepłodność


pomoc psychologiczna Biała
Zwiększ szansę na swoje dziecko korzystając z innowacyjnych i alternatywnych form terapii i psychoterapii

Program przygotowała:
Teresa Migdałowska, psycholog praktyk, terapeuta pedagogiczny, kinezjolog, która ma na swoim koncie udokumentowane przypadki "odblokowań psychicznych" par starających się o dziecko.


Niepłodność wg WHO jest uznana za chorobę społeczną. W Polsce okazuje się, że ok. 20 - 25% par ma kłopoty z poczęciem i donoszeniem ciąży.

O niepłodności mówimy wówczas gdy po roku współżycia bez stosowania antykoncepcji nie następuje oczekiwane poczęcie dziecka.

Biologiczna i społeczna rola młodych osób to właśnie założenie pełnej rodziny, dlatego zdiagnozowanie bezpłodności jest zachwianiem, które odczuwane jest w sferze psychicznej i emocjonalnej. U partnerów pojawia się poczucie izolacji, bezradności, mniejszej wartości społecznej, kryzys wartości, depresji, obniżenia samooceny jak też zaburzeń w komunikacji społecznej, partneej.

Taki stan psychiczny utrzymujący się przez dłuższy czas powoduje też zmiany w organizmie, a szczególnie w układzie nerwowym i hormonalnym powodując sprzężenie zwrotne ciało - psychika czyli jeszcze bardziej blokuje możliwość zajścia w ciążę. Dlatego tak ważna jest pomoc psychoterapeutyczna w przezwyciężeniu kryzysu i często doprowadzenia do szczęśliwego rodzicielstwa.

Program jest skierowany do osób, które mają trudności zostania rodzicami . Często zdarza się, że jest to spowodowane nieświadomymi blokadami psychicznymi, które tkwią jako silne sugestie usłyszane jeszcze w dzieciństwie lub wieku nastoletnim - okresie kształtowania się z dziecka kobiety lub mężczyzny. Powody niepłodności mogą też tkwić w nieodpowiedniej diecie (np. brak kwasu foliowego, cynku, selenu, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin z grupy B) oraz zaburzeń hormonalnych czy zaburzeń układu immunologicznego (np. wytwarzanie przeciwciał przeciwko nasieniu partnera). Powodem niepłodności może też być przeładowanie organizmu stresami, napięciami, lękami, a także substancjami toksycznymi, szkodliwymi dla organizmu.

Przy takich przyczynach niepłodności warto skorzystać z oferowanych w tym programie metod terapii, a także jako wspomagających przy leczeniu niepłodności w sposób klasyczno - medyczny.

Dzięki stosowaniu tych form terapii wiele osób może cieszyć się z powitania swego dziecka i odczuwać radość bycia rodzicami.

Prowadzący: lek. ginekolog, psycholog, terapeuta pedagogiczny, naturoterapeuta.

Czas trwania terapii:
Zalecane spotkania przynajmniej raz w tygodniu przez 1,5 godz. przez okres 3 miesięcy przed planowanym poczęciem. Jest to okres kiedy organizm oczyszcza się z większości złogów, toksyn, emocji, napięć, blokujących sugestii i rozpoczyna regenerację, jest bardziej gotowy na przyjęcie nowego życia.

Koszt spotkan indywidualnych:
1 spotkania: 100 zł (pary 150 zł)
Koszt 10 spotkan: 900 zł (pary 1300 zł)
Jest możliwość prowadzenia programu w grupie, jeżeli będzie powyżej 8 chętnych.

POMOC PSYCHOLOGICZNA I PEDAGOGICZNA

TERAPIA UZALEŻNIEŃ

TERAPIA LOGOPEDYCZNA

NATUROTERAPIA

NIEPŁODNOŚĆ

GRUPY SOCJOTERAPEUTYCZNE

SZKOLENIA I WARSZTATY

MEDIACJE

START | O NAS | NASI SPECJALIŚCI | POMOC ONLINE | O NAS W MEDIACH | CENNIK | POLITYKA ŚRODOWISKOWA | KONTAKT

Współpraca z :

Dane kontaktowe: ul. Chłodna 8 , Biała, email: biuro@centrumpsychoterapii.com.pl, tel: +48 77 3415904, tel.kom.: 520 611 902

'"Lepiej".PL' - Psycholog Biała